گالری سرویس خواب کودک و نوجوان 2020

سرویس خواب کودک و نوجوان

گالری سرویس خواب کودک و نوجوان

جهت سفارش و یا مشاوره با گروه تولیدی وودی دکور اینجا کلیک کنید .

سرویس خواب کودک و نوجوان

انتخاب رنگ سرویس خواب کودک و نوجوان

انتخاب رنگ سرویس خواب کودک و نوجوان معمولا یک امر سلیقه ای است ولی از آنجا که کودک و نوجوان بیشتر اوقات خود را در اتاق خواب خود سپری میکند واتاق برای او حکم دنیایی را دارد که می تواند در آن آزادانه به انجام فعالیت های مختلف بپردازد، طراحی دکوراسیون داخلی اتاق باید به گونه ای شکل بگیرد که با روحیات کودک و نوجوان سازگار باشد و باعث شود که کودک از بودن در اتاق خوابش احساس رضایت و شادابی کند .

عناصر تاثیر گذار زیادی در اتاق کودک وجود دارد که می توانند باعث شود طراحی دکوراسیون داخلی اتاق زیبا تر جلوه کند . پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ های فانتزی است . سعی نکنید رنگ های تیره و دلگیر برای سرویس خواب نوجوان انتخاب کنید ضمنا استفاده زیاد از رنگ های قرمز، سبز و زرد باعث خستگی چشم کودک و نوجوان میشود . منظور این نیست که از این رنگ ها استفاده نکنید .بلکه استفاده از این رنگ ها باعث شادابی و نشاط میشود . در حقیقت بهتر است رنگ قالب را سفید انتخاب کرده و از این رنگ ها به مقدار کم استفاده کنید .

تخت های دو طبقه

درانتخاب تخت خواب های دو طبقه، مدلی را انتخاب کنید که طبقه دوم از نظرامنیت لبه مناسبی داشته باشد. طبقه دوم تخت های دو طبقه نباید خیلی به سقف نزدیک باشد. ما به شما پیشنهاد میکنیم که اگرارتفاع اتاق مورد نظرتان کم است از انتخاب تخت های دو طبقه صرفنظر کنید .

نور اتاق کودک و نوجوان

نور طبیعی بهترین نور برای اتاق کودک است اما توجه داشته باشید که بد ترین جا برای قراردادن تخت، زیر پنجره است. این کار نه از نظر امنیت صحیح است و نه از نظر آرامش کودک مناسب است .چرا که در هنگام صبح نور برای کودک و نوجوان خواب بسیار آزار دهنده میباشد .اگر اتاق کودک شما کوچک است و تنها جایی که می توانید تخت را قرار دهید زیر پنجره است، حتما با نصب پرده ای مناسب جلوی ورود نور و تابش مستقیم آفتاب را بگیرید .

ابعاد تخت نوزاد و کودک

ابعاد استاندارد تخت نوزاد و کودک به صورت جهانی است و ابعاد آن 130*70 میباشد.البته امروزه تخت های چند منظوره ای وجود دارند که از نوزادی تا نوجوانی قابل استفاده اند. این تخت های نوزاد – نوجوان ابتدا برای نوزاد و سپس برای سن های کودک و نوجوان قابل استفاده است. تختخواب های نوزاد- نوجوان در نوزادی و شیرخواری لبه های بلندی دارد که کم کم و با بالا رفتن سن کودک می توانید لبه های بلند آن را بردارید. همچنین ارتفاع تخت هم با بالا رفتن سن کودک شما قابل تنظیم است.

ارتفاع مناسب تخت از سطح زمین چقدر است؟

تختخواب یک نوزاد شیرخوار باید لبه های بلندی داشته باشد. البته اگر کودک شما شیرخوار نیست، ارتفاع 30،20 سانتی متری تخت از سطح زمین مناسب به نظر می رسد. برای سن های بالا تر که قد کودک بلند تر می شود فاصله 40،30 سانتی متر هم استاندارد است. اگر قد کودکی بلند تر و یا کوتاه تر از میانگین سنی اش باشد این ارتفاع می تواند تغییر کند.بهتر است فاصله تخت از سطح زمین نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشد.

ارتفاع تخت باید متناسب با قد کودک و نوجوان در نظر گرفته شود به صورتی که نه آنقدر زیاد باشد که پا به زمین نرسد و نه آنقدر کوتاه باشد که کودک زانوهایش را خم کند. کف پای کودک زمانی که روی تخت می نشیند باید به سطح زمین برسد. زاویه زانو و ران باید 90 درجه باشد. همین طور زاویه لگن و کمر هم باید 90 درجه باشد. این فرم بهترین حالت است؛ به همین دلیل باید ارتفاع تخت متناسب با قد کودک در حالتی استاندارد قرار گیرد .

طراحی و ساخت سرویس خواب کودک

در طراحی سرویس خواب کودک باید از پله های تیز و گوشه های پاگیر یا لبه های تیز اجتناب شود زیرا که در درجه اول امنیت کودک از هر چیزی مهم تر است. توجه به احتیاجات کودک در سنین مختلف از نکات دیگری است که باید در طراحی سرویس خواب کودک به آن توجه شود.

ترکیب انواع چوب های مختلف در طراحی سرویس خواب های کودک می تواند منجر به پدید آمدن طرحی زیبا و دوست داشتنی شود. رنگ های روشن درطراحی سرویس خواب کودک باعث می شود تا کودک زودتر با آن ارتباط برقرار کند اما باید به این نکته هم توجه کرد که تمام مواد و مصالحی که در طراحی لوازم و وسایل اتاق کودک به کار می رود باید فرآوری شده باشند تا برای کودک ایجاد حساسیت نکنند.

فرش هایی هماهنگ با سرویس خواب کودک

فرش ها بعد از سرویس های خواب مهم ترین عنصر اتاق کودک هستند، بهتر است برای اتاق کودک فرش هایی را انتخاب کنید که علاوه بر نرمی دارای کیفیت بالا و ضد حساسیت باشد، هم چنین باید به این نکته توجه کنید که رنگ فرش ها باید با رنگ سرویس های کودک ست باشد تا نظم دکوراسیون داخلی اتاق کودک را بر هم نزند.

میز تحریر و آینه و دراور هماهنگ با سرویس های خواب

در طراحی سرویس خواب نوجوان و جوان می توان متناسب با دختر و یا پسر بودن جوان از میز تحریر و دراور و یا کنسول آینه و دراور ، هم رنگ با سرویس خواب استفاده کرد تا این بُعد احتیاجات جوان جهت داشتن فضایی مناسب برای مطالعه و یا لوازمات شخصی از نظر دور نماند .

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *